Vyčištění polité klávesnice notebooku

Nejčastější příčiny polité klávesnice notebooku

  • Kafe se vylilo do klávesnice notebooku
  • Víno se vylilo do klávesnice notebooku
  • Pivo se vylilo do klávesnice notebooku
  • Voda se vylila do klávesnice notebooku
  • Do klávesnice notebooku vnikla tekutina
  • Mléko se vylilo do klávesnice notebooku
  • Politá klávesnice notebooku tekutinou
  • Vytopená klávesnice notebooku

Víme co děláme

Zakládáme si na individuálním přístupu ke každému zákazníkovi a kvalifikované práci. Svižný průběh a výborný výsledek zakázky je pro nás vždy na prvním místě. Vážíme si vaší téměř desetileté důvěry.

Osobní přístup
100%
Rychlost opravy
80%
Cena služby
70%

Vyčištění polité klávesnice notebooku / Servis PC Hradec Králové

Je to hned. Chvíle nepozornosti při soustředění se na práci a obsah sklenice skončí v klávesnici vašeho notebooku. Ať už jste do ní nalili vodu, víno, pivo nebo kofolu, nezoufejte, poradíme si s tím.

Při polití klávesnice notebooku tekutinou hrozí především průnik tekutiny do těla notebooku, kde může napáchat spoustu škod na základní desce notebooku. Proto je potřeba ihned provést několik kroků a notebook urychleně dopravit do servisu.

Co mám dělat hned po polití klávesnice notebooku?

Čas je v této chvíli naprosto klíčový. Notebook okamžitě otočte, aby se tekutina nešířila dál dovnitř notebooku. Klávesnici otočeného notebooku očistěte suchým hadříkem. Dále z notebooku vypojte napájecí kabel, pokud je připojen. Jestli máte notebook, u kterého lze vyjmout baterie, tak máte napůl vyhráno, protože jejím vyjmutím zastavíte přívod energie do všech obvodů vašeho notebooku a zastavíte proces případné oxidace součástek. Baterie bývá přístupná ze spodní strany notebooku, kterou máte po jeho otočení přímo před sebou. Obvykle ji vycvaknete pomocí nějakého mechanického přepínače, ale také může být pod víkem, které je připevněno šroubky. Toto místo je vždy označeno. Pokud tam takové označené místo není a nevidíte ani mechanický přepínač na vyjmutí baterie, tak máte bohužel smůlu. V takovém případě baterie uživatelsky vyjmout nelze a museli byste notebook úplně rozebrat. Pak nezbývá než notebook pořádně vysušit v otočené poloze a rychle jej dopravit do servisu.

Jak budeme řešit politou klávesnici u vašeho notebooku?

Pokud se vám nepodařilo vyjmout baterii, tak je to první krok, který uděláme my. Poté notebook rozebereme a zjistíme rozsah škod. Pokud máte štěstí a schytala to pouze klávesnice, osušíme ji a pročistíme speciálním roztokem. Jestliže bude po tomto kroku její funkce v pořádku, máme hotovo. Pokud došlo k zásadnějšímu poškození, budeme ji muset vyměnit za nový kus. Cena této opravy nebývá nijak drastická a vždy se ji dozvíte předem.

Co když se tekutina dostala dovnitř notebooku?

V případě, že tekutina pronikla až na základní desku a další komponenty, tak vše osušíme a ošetříme speciálním roztokem. Po opětovném složení notebooku zjistíme, jak moc stihla tekutina poškodit obvody na základní desce. Jestliže bude po tomto úkonu notebook vykazovat problémy chodu nebo se vůbec nezapne, tak je to špatná zpráva. Avšak i to umíme řešit. Dovedeme diagnostikovat samotnou základní desku a opravit její obvody. Jedná se už o komplikovanější servisní zásah a je to pochopitelně znát i cenově. Úspěšnost však máme velmi vysokou a většinou se to i vyplatí.

Servis zařízení všech typů a značek

Opravujeme všechny modely